4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης

Η προγραμματισμένη ημερίδα μας με θέμα τη βία και τον εκφοβισμό στο σχολείο το απόγευμα της 7 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία. Γονείς και εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον τις εισηγήσεις της κυρίας Πέππα και της κυρίας Σίνη, οι οποίες χαρτογράφησαν το πρόβλημα και κατέθεσαν προτάσεις για την αντιμετώπισή του. Την εκδήλωσή μας τίμησαν με την παρουσία τους η Σύμβουλος Παιδαγωγικής ευθύνης του σχολείου μας, κυρία Κογεγά, και εκπρόσωποι του Δήμου Νέας Σμύρνης, η κυρία Λίνου και ο κύριος Σώζος. Τους ευχαριστούμε όλους για την παρουσία τους.

Δεδομένου ότι το πρόβλημα της σχολικής βίας έχει πάρει ανησυχητικές διαστάσεις, το σχολείο μας προγραμματίζει και άλλες ημερίδες, ώστε να δοθεί η ευκαιρία σε όλους μας να ενημερωθούμε και να συντονίσουμε τις προσπάθειές μας προς λύσεις εφικτές και αποτελεσματικές.